siyahlı kadın

Yönetmen: James Watkins
Senaryo: Susan Hill (roman), Jane Goldman
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Janet McTeer, Ciarán Hinds
Yapım Yılı: 2012
Ülke: İngiltere, Kanada, İsveç


Konu: Genç bir avukat olan Arthur Kipps’in karısı doğum yaptığı sırada hayatını kaybetmiştir. Karısının ölümünün üstesinden bir türlü gelemeyen Kipps bir yandan küçük oğlunu tek başına büyütmeye çalışmakta, diğer yandan da hayata tutunmaya çabalamaktadır. Çalıştığı hukuk firmasında ona son bir şans verilir; bunu da yapamazsa işini kaybedecektir. Uzak bir köyde bir miras meselesi vardır. Kipps’in buraya gidip miras işlemlerini yoluna koyması gerekmektedir. Kipps köye vardığında köylülerin düşmanca tavrıyla karşılaşır. Hiçkimse onu mirasa konu eve götürmek istememektedir, evin lanetli olduğu dedikodusu heryerde dolanmaktadır. Kipps eve gitmekte ısrar edince hem kendisi hem de köylüler için bir lanet dalgasının kapısı açılacaktır.

Harry Potter’ın yıldızı Daniel Radcliffe’in Harry Potter sonrası başrolde göründüğü ilk film olarak ünlenen Siyahlı Kadın dikkate değer bir gotik hayalet filmi. Hammer Film’in geçen yılki Wake Wood sonrası ilk filmi olan bu film, Hammer’ın 1970’lerde aktardığı son derece başarılı gotik hayalet öykülerine biçim ve atmosfer olarak yakın bir çalışma.
Gokhan Toka
Digital Marketing Professional at Gokhan Toka
Digital marketing professional, data analytics junkie, snowboarding addict, in love with mountains, crazy about horror cinema and particularly 80s horror, die hard traveler, freelancer, dad

...and #beer
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube