the shrine

Yönetmen:Jon Knautz
Senaryo:Jon Knautz, Brendan Moore, Trevor Matthews
Oyuncular:Aaron Ashmore, Cindy Sampson, Meghan Heffern
Yapım Yılı: 2010
Ülke: Kanada


Konu: Amerikalı genç bir turist Polonya’nın kırsal bölgesinde kaybolur. Haber peşindeki bir grup gazeteci bu kayboluşu araştırmaya karar verirler. Uzun yıllardır bölgede birçok insanın kaybolduğu bilgisine ulaşınca bölgeye gitmeye karar verirler. Gittikleri köy gencin en son görüldüğü yerdir. Köylüler gazetecilere iyi davranmaz ve onları başlarından defetmeye çalışırlar. Köyün yakınlarındaki ormanda bir duman bulutu gören gazeteciler daha yakından bakmaya karar verirler. Köy halkının sakladığı karanlık sırrı yakında öğreneceklerdir.

The Shrine, yönetmen Jon Knautz’un “Jack Brooks: Monster Slayer” ardından çektiği ikinci uzun yapımı. İlk filminde olduğu gibi bunda da eğlenceli, görsel karmaşadan uzak ve akıcı bir “old school” korku filmi yaratmayı başarıyor. Konu Hostel’i çağrıştırsa da bu film aslında 80lerin eğlenceli ve basit tarzına yakın duruyor. Jack Brook’sa göre ciddi olan Shrine, yine de sahne sahne Knautz’un hinliğini gösterdiği bir film.
Gokhan Toka
Digital Marketing Professional at Gokhan Toka
Digital marketing professional, data analytics junkie, snowboarding addict, in love with mountains, crazy about horror cinema and particularly 80s horror, die hard traveler, freelancer, dad

...and #beer
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube