the reef

Yönetmen:Andrew Traucki
Senaryo:Andrew Traucki
Oyuncular:Damian Walshe-Howling, Gyton Grantley, Adrienne Pickering
Yapım Yılı: 2010
Ülke: Avustralya


Konu: Bir grup arkadaş Sydney’den yatla açılırlar. Resiflere dalmaya giden arkadaşların tekneleri dönüş yolunda bir mercan kayasına çarparak alabora olur. 5 arkadaş alabora olmuş teknenin üzerine çıkarlar. Tekne akıntı nedeniyle ankaradan giderek uzaklaşmaktadır. Luke hala güçleri varken yakınlardaki Kaplumbağa adasına yüzmelerini önerir. İçlerinden Warren suda köpekbalıkları olduğunu söyleyerek yüzmeyi reddeder ve yardım bekleyeceğini söyleyerek teknede kalır. Diğerleri Luke ile birlikte yüzmeye başlarlar. Ancak birkaç saat sonra etraflarını köpekbalıkları çevrelemeye başlar.

Yaşanmış gerçek bir olayı anlatan The Reef çok iyi çekilmiş, çok yüksek gerilime sahip, korkutucu bir film. Konu olarak Open Water (Açık Deniz) filmini andırsa da, korku ve gerilimi çok daha üst düzeyde olan, karakterlerin yaşadığı dehşeti alabildiğine hissetmenizi sağlayan bir film. Filmde hiçbir şekilde maket vs kullanılmıyor; denizaltı ve köpekbalığı görüntülerinin tamamı gerçek. Bu film bir süre denizden korkmanıza neden olabilir. Yönetmen Traucki’nin bataklıkta geçen, yine yüksek gerilimli bir önceki filmi Black Water’ı da tavsiye edebilirim.
Gokhan Toka
Digital Marketing Professional at Gokhan Toka
Digital marketing professional, data analytics junkie, snowboarding addict, in love with mountains, crazy about horror cinema and particularly 80s horror, die hard traveler, freelancer, dad

...and #beer
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube