The Pact

Yönetmen: Nicholas McCarthy
Senaryo: Nicholas McCarthy
Oyuncular: Caity Lotz, Casper Van Dien
Yapım Yılı: 2012
Ülke: ABD


Konu: İki kız kardeş annelerinin cenazesi için çocukluklarını geçirdikleri eve dönmek zorunda kalırlar. Kızlardan Annie cenaze için bile olsa eve geri dönmeye niyetli değildir. Ancak kendisinden önce eve giden ablasınından haber alınamadığını öğrenince eve gelmek zorunda kalır. Ev, çocukluğunun kötü anılarını canlandırmasının dışında kötü bir ruha da evsahipliği yapmaktadır.

Yönetmen Nicholas McCarthy’nin 2011’de Sundance’de gösterilen kısa filminin bu uzun versiyonu, hayalet teması ile seri katil temasını iç içe işleyen, oldukça sıkı bir korku filmi. İki temayı bir arada kullanan birçok piyasa filminin aksine Lucio Fulci’nin Quella villa accanto al cimitero (house by the cemetery) filmine daha çok benzettiğim filmde gerilim aradaki birkaç sahne dışında her zaman üst düzeyde kalııyor. Annie karakterinde Caity Lotz’un performansı da gerçekten çok iyi. Bu karakter ve Laitz’in oyunculuğu, geçen yıl Winter’s Bone (gerçeğin parçaları) ile Oscar adayı olan Jennifer Lawrance’ı hatırlatır nitelikte.

Filmin IMDB skorunun an itibarıyla 5.7 olduğuna aldırmamak lazım. Gereğinden fazla şey anlatmaya çabalamadan, şimdiki zamanda, izleyici algısında geçen ve sonuna vardığında her detayı çok iyi bağlanan senaryosu da filmin güçlü altyapısını oluşturuyor. Bu yılın en iyi korku filmlerinden biri.
Gokhan Toka
Digital Marketing Professional at Gokhan Toka
Digital marketing professional, data analytics junkie, snowboarding addict, in love with mountains, crazy about horror cinema and particularly 80s horror, die hard traveler, freelancer, dad

...and #beer
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube