Yönetmen:Daniel Stamm
Senaryo:Huck Botko, Andrew Gurland
Oyuncular:Patrick Fabian, Ashley Bell, Iris Bahr
Yapım Yılı: 2010
Ülke: ABD, Fransa


Konu: Peder Cotton Marcus uzun yıllardır yaptığı Exorcism (Şeytan Çıkarma) ayinleriyle tanınmaktadır. Artık bu işten emekli olmaya hazırlanan Marcus son ayininde bir film ekibinin de kendisiyle beraber gelmesine ve ayini çekmesine izin verir. Marcus aslında inancını yitirmiş biridir ve yaptığı şeytan çıkarma ayinleri sahtekarlıktan başka birşey değildir. Ne var ki bir çiftlik evinde yapacağı bu son ayinde hiç beklemediği bir dehşetle karşılaşacaktır.

Hareketli kamera ile çekilmiş olan Last Exorcism, Blair Cadısı ve Rec gibi filmlerin izinden gidiyor. Hareketli kamera bu biçimdeki filmlere alışık olmayanlara rahatsızlık verebilir. Ahırdaki şeytan çıkarma sahnesinin başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz filmde sizi korkutacağını düşündüğümüz birkaç sahne var. Yine de çok büyük beklentilerle izlememenizi tavsiye ederim. Eli Roth’un yapımcısı olduğu Last Exorcism bu bağlantı nedeniyle olağanüstü bir pazarlama başarısına ulaştı.
Gokhan Toka
Digital Marketing Professional at Gokhan Toka
Digital marketing professional, data analytics junkie, snowboarding addict, in love with mountains, crazy about horror cinema and particularly 80s horror, die hard traveler, freelancer, dad

...and #beer
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube