Bunun ilk filmini yazdığım zaman yer yerinden oynamış, “vay gökhan öyle böyle olmuşsun” cularla “anam belime spoiler yedim” ciler, “ummadığım taş başımı yardı” ekseninde koalisyon hükümeti kurmuşlardı.

İkinciyi de gittim çatır çatır izledim. Ohhh çok da güzeldi. Üç, dört beş ne kadar yığabilirlerse hepsini de izlicem burdan sevenlerime sevmeyenlerime duyuru.

Holivud filminin, aksiyon olsun, romantik olsun, komedi olsun sevmediğim bir huyudur beni oldu olmadı demeden birşeylere inandırmaya dair beyhude çabası. Oysa bu sex and the city lerde böyle rahatsızlık verici bir gaye yok en azından. Hele bu ikinci film çok çok daha samimi bu anlamda: bunda konu monu da yok. Geçkin kızlarımız, ekibi bir araya toplayıp abudabiye giriyorlar. Alabildiğine papuç, alabildiğine entari, alabildiğine cevelri… Daha ne istersin ki. Amacına uygun, konuyla monuyla hayatını gasp etmeye çalışmayan, şatafat, takı, takım taklavat göstermekten gayri amacım yok diyen muazzam ölçekte samimi bir film.

Üstelik bu ikinci filmde şunu da görüyoruz ki yönetmen biraz pişmiş: ilk filmde papuçlara, entari ve cevelrilere 1 saniyeden uzun tek kare odakları vardı. eee bir yandan da az da olsa bir konu ekseni olduğundan ilk filmin (şu bununla evlenebilecek mi acaba çok merak ediyorum konusu), filmin gerçek amacı olan papuç-entari gösterme arzusunun dışavurumu olan bu anlık karelemeler filmin dalgasız-kıpırtısız konusu içinden baş veren minik pornografik adacıklar gibi görünüyordu. İkinci filmde papuçu, entariyi ve cevelriyi adam bütün film satıhı üzerine eşit miktarda yaymayı başarmış, ohh böyle güzel güzel yaymış yedirmiş adam. İyi de olmuş: eşit miktarda papuç, her an her sahnede! Sahnesel papuç yetmezliğine son veren ellerinden öpem! Tebrik!

Gokhan Toka
Digital Marketing Professional at Gokhan Toka
Digital marketing professional, data analytics junkie, snowboarding addict, in love with mountains, crazy about horror cinema and particularly 80s horror, die hard traveler, freelancer, dad

...and #beer
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube